Минуле – це історія. Сьогодення – це пам'ять про минуле!
6 липня виповнилося 105 років з дня битви під Чорним Островом між вояками Української Народної Республіки та більшовиками. У цьому бою було важко поранено начальника штабу української армії полковника Євгена Мишковського. Саме за цей бій Симон Петлюра удостоїв його звання генерала-хорунжого армії УНР.
Подвиг полковника Євгена Мишковського та його бойових соратників – приклад сильного духу та хоробрості на шляху до мети. Мета, за яку ми боремося і нині, залишається незмінною – сильна, незалежна та суверенна Україна.
Трагічна історія повторюється. Війна. Знову гинуть наші мужні Герої, захищаючи свою Батьківщину. Ми вкотре всьому світу доводимо, що ми сильна нація, яку ніхто не переможе!
Сьогодні відбувся захід з нагоди 105 – річниці битви військ Української Народної Республіки під Чорним Островом.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів УНР та усіх, хто поліг за територіальну цілісність та волю України. Лягли квіти до Пам’ятного знаку «Борцям за волю України» від селищного голови Дзіся Михайла Семеновича, заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Лукомської Світлани Іванівни та працівників селищної ради.
Вшанування пам'яті полеглих під час цієї битви – наш обов'язок, адже захисники – це саме ті люди, які виборювали та досі виборюють наш шанс на сильне та незалежне майбутнє.
