A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чорноострівська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Культура

Чорноострівщина  - край  історії, легенд  та  багатющих джерел культурної спадщини. У 1556 році польський  король Сигізмунд Август надав містечку Чорний Острів  магдебурзьке право.  Смт. Чорний Острів (1366 р.) занесений до Списку історичних населених міст України.  На території Чорноостріваської селищної ради перебуває пам’ятка науки і техніки національного значення геодезичний пункт дуги Струве «Катеринівка», архітектурні пам’ятки: Заїжджий двір (Ратуша), костел Успіння Богоматері 1820 р, Преображенська церква 1779 р,  млин та Брама кладовища ХIХ століття  в смт Чорний Острів, пам’ятка археології могильник черняхівської культури в с. Рідкодуби, Покровська церква 1793 р.

Перлиною Чорного Острова є Палац I половини ХIХ століття, який був у власності  родини Пшездецьких. Більшу частину свого життя Костянтин Пшездзецький присвятив Чорному Острову та був великим цінителем мистецтва. Маючи величезні прибутки, утримував в зразковому стані Палац, поповнювалась рідкісними картинами та книгами галерея та велика бібліотека. Любитель вишуканої музики, граф Костянтин мав оркестр, а як диригента запросив італійця маестро Луїджі Тоніні.  Тут були: італійський художник Матеуш Бачеллі, уславлений композитор та виконавець Ференс Ліст.

Взагалі митців в Чорному Острові тоді було багато. Працював учителем училища в Чорному Острові Леонід Глібов, який написав поезію "Стоїть гора високая", котра згодом стала народною піснею. У 1968 році у містечку Чорний Острів відкрився, в приміщенні колишнього повітового училища, єдиний на Україні музей поета - байкаря Л. I. Глібова. Досі в Палаці та бальній залі  збереглися унікальні  чотири кахельні грубки і дубові сходи.

Мережа закладів культури Чорноострівської ОТГ  складається з 31 установи культури. З них: 18 клубних, 11 бібліотечних, 1 дитяча музична школа та краєзнавчий музей поета – байкаря Л. Глібова.

В рамках  Програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Чорноострівській селищній раді на 2018-2020 роки проводяться  державні та народні свята, фестивалі, конкурси.

Не міліє криниця народної творчості Чорноострівщини.

 

Головний спеціаліст з питань культури, національностей, релігій та туризму відділу освіти, культури, молоді і спорту Чорноострівської селищної ради

Анатолій Васильович Бєлєванцев

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь