18 квітня − Міжнародний день пам’яток і визначних місць День пам’яток історії та культури

Дата: 18.04.2024 09:40

Фото без описуМіжнародний день пам'яток і визначних місць відзначається щорічно 18 квітня. Рішення про відзначення цього дня було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.

Девізом Міжнародного дня пам’яток та історичних місць стали слова: “Збережемо нашу історичну батьківщину”.

В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99.

Українська історико-культурна спадщина величезна, вона формувалася протягом багатьох століть завдяки впливу культур різних народів. На території України збереглися сліди кількох культурно-історичних епох.

Сьогодні через дії армії рф в Україні зруйновані численні пам’ятки архітектури. Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином.

Сьогоднішнє свято – привід ще раз привернути увагу широкої громадськості та представників влади до питань захисту і збереження різних місцевих пам’яток і історичних місць та об’єктів всесвітньої культурної спадщини!