24 січня - День зовнішньої розвідки України

Дата: 24.01.2024 09:33

Фото без описуДнем народження Служби зовнішньої розвідки України вважають 24 січня 1919 року – тоді в Українській Народній Республіці був створений перший підрозділ загальнодержавної розвідки. Відтоді у складі Політичного департаменту Директорії УНР почав працювати відділ закордонної інформації з метою проведення розвідувальної роботи щодо активно діючих проти УНР ворогів, а також стосовно країн – потенційних супротивників.

З цією датою і пов'язаний професійний день зовнішньої розвідки України – призначений указом Президента України від 22 листопада 2018 року "з метою відродження національної розвідувальної ідентичності та започаткування сучасних традицій вшанування звитяг зовнішньої розвідки України".

Роль зовнішньої розвідки важко переоцінити, особливо під час повномасштабної війни. Сьогодні перед розвідниками стоять надважливі завдання. Адже розуміння безпеки змінилося, як і інструменти захисту та оборони.

Співробітники зовнішньої розвідки України в умовах війни з рф добувають пріоритетну розвідувальну інформацію для прийняття вищим керівництвом рішень зі стратегічних питань національної безпеки.

Успішна робота розвідників з кожним днем наближає нашу перемогу, мир і спокій на українській землі.

Вітаємо українських розвідників із професійним святом. Бажаємо нашим воїнам міцного здоров'я, оптимізму, нових успіхів і перемог на благо нашої рідної України.

Слава Україні! Героям Слава!