Організація інклюзивного навчання в закладах освіти

Дата: 28.04.2023 12:01

Фото без описуКеруючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про співробітництво територіальних громад», рішенням 22 сесії Чорноострівської селищної ради від 03.03.2023 року схвалено проект договору про співробітництво між Чорноострівською селищною радою та Гвардійською сільською радою у сфері інклюзивної освіти у формі спільного фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва комунального закладу “Інклюзивно-ресурсний центр” Гвардійської сільської ради Хмельницької області, з метою дотримання на території Чорноострівської територіальної громади прав дітей з особливими освітніми потребами та підвищення якості і доступності освітніх послуг.

Саме тому, 26 квітня 2023 року відбувся онлайн-семінар «Організація інклюзивного навчання в закладах освіти» для директорів та практичних психологів закладів освіти Чорноострівської селищної ради.

Семінар організований та проведений директором «Інклюзивно-ресурсного центру» Гвардійської сільської ради - Оленою Боднар. Також виступили фахівці-консультанти ІРЦ: вчитель-логопед - Неля Мельник, практичний психолог Руслана Галайда, вчитель-реабілітолог – Ольга Молчанюк.

Основні завдання Гвардійського інклюзивно-ресурсного центру і послуги, які будуть надаватись у закладах освіти Чорноострівської селищної ради:

• Проведення комплексної оцінки, у тому числі повторної, та здійснення
  • системного кваліфікованого супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб.
  • Надання рекомендацій закладам освіти щодо розроблення індивідуальної
  • програми розвитку особи.
  • Консультування батьків, інших законних представників особи з
  • особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку.
  • Забезпечення участі педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного
  • центру у діяльності команди психолого-педагогічного супроводу особи з особливими освітніми потребами, у семінарах, тренінгах майстер-класах для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, обміну досвідом тощо.
  • Залучення (у разі потреби) педагогічних працівників інклюзивно-
  • ресурсного центру під час засідань психолого-педагогічного консиліуму у спеціальних закладах загальної середньої освіти.
  • Надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших
  • послуг дітям з особливими освітніми потребами:

- дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти;

- дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу.

• Визначення потреби в асистенті учня та/або супроводі дитини з
  • особливими освітніми потребами в інклюзивному класі (групі).
  • Визначення категорії (типу) особливих освітніх потреб (труднощів),
  • ступеня їх прояву та рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти.
  • Надання консультативної, психологічної допомоги батькам, іншим
  • законним представникам осіб з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання.
  • Інформування громади про діяльність інклюзивно-ресурсного центру та
  • взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями тощо.
  • Ведення обліку осіб, які звернулися до інклюзивно-ресурсного центру
  • шляхом формування їх електронного переліку в АС «ІРЦ».
  • Підготовка звітної та аналітичної інформації про результати діяльності
  • інклюзивно-ресурсного центру.
  • Координація діяльності суб’єктів співробітництва здійснюється шляхом
  • проведення спільних нарад, які оформлюються протоколом.