209 річниця від дня народження Тараса Шевченка

Дата: 09.03.2023 15:34

Фото без описуБорітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.

День народження Тараса Григоровича Шевченка вже давно стало масштабним національним святом для всього українського народу. З біографією українського Кобзаря діти починають знайомитися з першого року шкільного життя, а вірші великого поета починають вивчати ще в дитячих садочках. Його творчість, його незламний дух, що проглядається в кожному рядку пронизаної стражданням та прагненням до свободи поезії, з самого дитинства зрощує в кожному українці справжнього громадянина та патріота своєї країни.

Тарас Шевченко - видатний класик поезії, написаної українською мовою. Найзнаменитішими його творами є “І мертвим, і живим, і ненарожденним…”, «Заповіт», «Кавказ»,  «Гайдамаки». Вони відомі у всьому світі та перекладені на багато різних мов. У своїх віршах автор викривав несправедливість та гноблення простого українського народу з боку Російської імперії.