Пам'ятаємо. Єднаймося. Переможемо

Дата: 25.11.2022 10:12

Фото без описуЩороку в останню суботу листопада у пам’ять та серце кожного з нас приходить страшний гість – це спогад про нелюдські злочини, які позбавили життя мільйони українців.

У цей день душу нашої неньки України обпікає нестерпний біль, а на її очах тремтять сльози.

Голодомор – геноцид Українського народу, спеціально організований комуністичним керівництвом штучний голод у 1932–1933 роках. Ним убили мільйони українців, а долі тих, хто вижив, скалічили. Режим припинив активний масовий спротив, асимілював частину Українського народу, нав’язав нам радянську/російську ідентичність.

Тепер росія, як і 90 років тому, хоче покарати українців за опір. У нинішній війні росія використовує схожі інструменти підкорення, інформаційні технології та геноцидні техніки, що й під час організації та здійснення Голодомору.

Репресивні заходи в Україні й на Кубані були спрямовані за мовними, традиційними і культурними ознаками. У 1933-му режим розгорнув кампанію з “очищення” від “петлюрівців” та “українських націоналістів”; масштаб репресій співставний з Великим терором 1937–1938 років.

Штучно організований голод в Україні і на Кубані був знаряддям знищення селян як носіїв української ідентичності за їхню приналежність до української національної групи.

У День пам’яті жертв Голодомору 26 листопада о 16.00 схилімо голови в молитві за душі невинно убієнних страдників і запалімо свічки пам’яті в кожній оселі.