Пропозиції щодо заходів стосовно економічного використання електроенергії населенням, підприємствами, установами та організаціями в період воєнного стану
На виконання листа Кабінету Міністрів України від 28.10.2022р. №28200/3/1-22 Виконавчий комітет Чорноострівської селищної ради надає пропозиції:
1. Проведення через засоби масової інформації (преса, телебачення, радіо, тощо) роз’яснювальної роботи з населенням щодо забезпечення самостійного зниження електроспоживання в години максимум навантаження (в період з 08:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00), а також щодо популяризації серед населення тарифів, диференційованих за періодами часу.
2. Перегляд режиму роботи промислових підприємств та забезпечення перенесення роботи однієї зміни в нічні години доби, погодження такого режиму роботи з органами виконавчої влади (скласти конкретний перелік таких споживачів та вказати величину зниження споживання електричної потужності в період з 8 до 11 та з 17 до 22 години доби по кожному споживачу та в цілому по ОСР).
3. Забезпечення промисловими підприємствами з безперервним циклом роботи самостійного зниження споживання електричної енергії в період з 8:00 до 22:00 мінімум на 10% від добового споживання (скласти конкретний перелік таких споживачів та вказати величину зниження споживання електричної потужності по кожному споживачу та в цілому по ОСР).
4. Звернутись до підприємств, організацій, установ щодо забезпечення використання власних джерел живлення, у тому числі альтернативних з метою зниження електроспоживання в години максимуму з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00.
5. Рекомендувати управителям житлових будинків, керівникам ОСББ (ЖБК):
- провести огляд та утеплення місць загального користування/технічних поверхів/горищ/підвалів, забезпечити скління вікон та встановлення довідників (пружин) в дверях у разі їх відсутності, також забезпечити ущільнення;
- замінити лампи розжарювання в місцях загального користування на світлодіодні, встановити датчики руху;
- перевірити стан мереж, ІТП з погодним регулюваннями, провести балансування системи опалення;
- забезпечити теплоізоляцію трубопроводів опалення та ГВП;
- затвердити будинкові графіки використання електрообладнання;
- довести до відома мешканців інформацію про максимальне навантаження будинкових електромереж;
- створити будинкові ініціативні групи, комітети взаємодопомоги.
6. Забезпечити інформування мешканців багатоквартирних будинків та приватних домогосподарств про побутові заходи з підготовки та проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 рр.
7. Забезпечити розміщення у загальнодоступних для населення місцях поради алгоритм дій необхідних для:
- заміни газових / електричних котлів на котли що працюють на твердому біопаливі;
- встановлення сонячних панелей та колекторів;
- встановлення теплових насосів.
8. Забезпечити улаштування пристосованих для довготривалого перебування пунктів обігріву/евакуаційних місць у разі настання аварійних ситуацій.
9. Вжити заходів щодо прискорення впровадження систем енергетичного менеджменту
10. Вжити заходів для розширення використання механізму енергосервісу для оптимізації енергоспоживання об’єктами бюджетної сфери та соціальної інфраструктури.
11. Вжити заходів для зменшення кількості (площі) опалюваних та освітлюваних приміщень, оптимізувати режими робочого часу з максимальним переведенням на дистанційну форму роботи.
12. Перевірити можливість та забезпечити використання:
- спліт систем для обігріву (інверторного типу);
- переведення котлів на тверде біопаливо;
- встановлення сонячних панелей та колекторів;
- встановлення теплових насосів.
13. Оптимізувати графіки проведення навчального процесу (у разі можливості, переведення на дистанційну форму навчання), збільшити та перенести на найбільш холодний період зимові канікули, передбачити функціонування чергових дитячих садків.
14. Вжити заходів забезпечення медичних закладів резервними джерелами енергії, автономним водопостачанням/каналізацією, оптимізувати використання бойлерів/стерилізаційних шаф.
15. Забезпечити перегляд режимів роботи торговельно-розважальних та офісних центрів.
16. Вжити заходів щодо:
- оптимізації графіків навантажень мереж у зв’язку із переведенням на дистанційний режим;
- забезпечення резервними мобільними (блочно-модульними) джерелами енергозабезпечення у тому числі з використанням когенераційних технологій;
- перевірки наявності та облаштування місць для швидкого підключення аварійних джерел енергозабезпечення;
- перевірки наявності засувок для сегментування мереж теплопостачання.