Міністерство юстиції України підготувало інформацію про систему безоплатної допомоги за кордоном
З метою надання сприяння громадянам України з дітьми, які перебувають за кордоном, оскільки евакуювалися після початку повномасштабного вторгнення військ рф на територію України, Міністерством юстиції України як Центральним органом в рамках співробітництва у сфері застосування Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року було спрямовано запити до 33 держав Європи (список додається) з проханням надати інформацію про систему безоплатної правової допомоги у їхній державі. Надсилаємо у додатку таблицю з узагальненою інформацією, отриманою Міністерством юстиції України від 7 Центральних органів іноземних держав. У разі надходження інформації від інших держав, таблицю буде оновлено та надіслано додатково. Водночас інформуємо, що під час співробітництва з Європейською мережі суддів у цивільних і комерційних справах (ЕJN) було отримано інформацію дві веб-сторінки e-Justice Portal, присвячені правовій допомозі:
1. Загальну інформацію про правову допомогу в державах-членах ЄС можна знайти на European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu) за посиланням https://ejustice.europa.eu/37129/EN/legal_aid. Натиснувши на одну з держав на лівій панелі, можна отримати доступ до національних інформаційних бюлетенів щодо правової допомоги в цій державі. Ці інформаційні бюлетені містять огляд національних систем, вони готуються контактними особами Європейської мережі суддів (часто Міністерствами юстиції) і повинні оновлюватися раз на рік. Наприклад, інформаційний бюлетень European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu), підготовлений чеським контактним представником EJN, який належить Міністерству юстиції Чеської Республіки.
2. Загальна інформація про Директиву ЄС про правову допомогу доступна на веб-сторінці: European e-Justice Portal - Legal aid (europa.eu) за посиланням: https://ejustice.europa.eu/390/EN/legal_aid. Директива ЄС регулює правила надання правової допомоги в транскордонних справах. Інформацію, надану кожною державою-членом про її компетентні органи, можна переглянути, натиснувши назву держави на лівій панелі.
Додатки:
- Декларація для БПД Чехія.
- Бельгія request form EN.
- Табличка БПД Microsoft Excel.
- Швейцарія перелік органів з питань захисту дітей.
- ФРН формуляр декларації німецькою.
- Перелік держав до яких спрямовано листи.
- ФРН Verfahrenkostenhilfe Antrag en переклад декларації.
- Бельгія request form BRUSSELS FR.
- Швейцарія перелік контактних центрів для українців.
- ФРН ukrainisch-hinweisblatt-und-ausfuellhinweise-zu-zp-40-04-17.
- Бельгія request form NL.