УВАГА! Не допустимо пожеж на хлібних ланах!

Дата: 22.06.2022 12:25

Основні вимоги пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись під час зернозбиральної кампанії, встановлені Кодексом цивільного захисту України, Правилами пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України (затверджені наказом Міністерства аграрної політики України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04.12.2006 № 730/770, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2007 р. за № 313/13580) та Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (затверджений постановою КМУ від 26.06.2013 №444), а саме:

• до початку збирання врожаю всю збиральну техніку, агрегати та автомобілі необхідно відремонтувати, забезпечити справними іскрогасниками, укомплектувати первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами);
  • корпуси комбайнів обладнати заземлюючими металевими ланцюгами, що торкаються землі;
  • з трактористами, комбайнерами, їх помічниками та іншими особами, задіяними на роботах по збиранню врожаю, необхідно провести первинні та цільові протипожежні інструктажі;
  • проведення інструктажів покласти на осіб, які пройшли спеціальне навчання з питань пожежної безпеки на територіальних курсах, у закладах цивільного захисту відповідно до вимог типового положення про них;
  • перед дозріванням колоскових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць обкосити (із прибиранням скошеного) і оборати смугою не менше 4 м завширшки;
  • у період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками слід зробити прокоси не менше 8 м завширшки, скошений хліб з прокосів  негайно прибрати, а посередині прокосів проорати смугу не менше 4 м завширшки;
  • безпосередньо на хлібник масивах площею понад 25 га, під час збирання врожаю,  мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі;

У період збирання та після його завершення ЗАБОРОНИТИ спалювання сухої рослинності або її решток у природних екосистемах за вчинення цієї діяльності передбачена адміністративна (статті 53, 77, 77-1, 152 та 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення – в залежності від статті розмір штрафу складає від 3060 грн до 30600 грн) та кримінальна (статті 113, 245 Кримінального кодексу України в залежності від тяжкості скоєного злочину від 2-х до 15-ти років позбавлення волі) відповідальність.

Працівники Служби порятунку звертаються до всіх громадян, керівників органів влади, відомств, підприємств і організацій з проханням забезпечити дотримання вимог правил пожежної безпеки на полях, в місцях зберігання та переробки зерна нового врожаю. Тільки виконуючи вищезазначені заходи, спрямовані на попередження пожеж, можна ефективно вплинути на ситуацію і не допустити загорянь на хлібних масивах та зберегти урожай без втрат!

Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного українця.

Виконавчий комітет Чорноострівської селищної ради