У Чорноострівській територіальній громаді діятиме добровільна пожежна охорона

Дата: 27.01.2022 14:10

Фото без опису     27 січня під час засідання виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради прийнято рішення про створення добровільної пожежної охорони Чорноострівської селищної ради. Члени виконкому також затвердили Положення про добровільну пожежну охорону.

Добровільна пожежна охорона (далі – ДПО) на території Чорноострівської селищної ради створюється з метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння.

До складу ДПО увійшли секретар селищної ради Олена Мороз та  9 старост громади.

Завданням учасників добровільної пожежної охорони є проведення у населених пунктах громади заходів із:

• захисту життєво важливих для суспільства та особи інтересів, прав і свобод людини і громадянина, надання допомоги людям, збереження їх життя і здоров’я; запобігання та профілактики виникнення пожеж;
  • сприяння розвитку добровільної пожежної охорони;
  • популяризації добровольчого пожежного руху;
  • створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді, її участі та інтеграції у суспільне життя;
  • підвищення рівня культури волонтерства серед молоді;
  • створення та забезпечення комфортного та безпечного середовища для проживання людей;
  • розвитку молодіжного та дитячого громадських рухів з питань безпеки.

Основними завданнями ДПО є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та випадків загибелі і травмування людей на них, гасіння пожеж, рятування людей, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

Як зазначила секретар ради Олена Мороз, виконавчим комітетом підтримано впровадження на території громади добровільного пожежного руху, який сприятиме залученню добровольців до захисту своїх населених пунктів від надзвичайних ситуацій.

«Приємно, що ми переймаємо європейський досвід у цій сфері і у нашій громаді буде діяти добровільна пожежна охорона», – наголосила Олена Мороз.

Присутній на засіданні виконавчого комітету т.в.о. начальника Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, полковник служби цивільного захисту Чиж Сергій Володимирович вручив членам добровільної пожежної охорони посвідчення та атрибути добровольців (футболку та кепку).