Прокурорами Хмельницької окружної прокуратури проведено прийом громадян з питань виявлення та запобігання випадків домашнього насильства
В Україні 07.12.2017 був ухвалений закон, який встановлює кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Цей закон вніс низку поліпшень до заходів із протидії домашньому насильству.
Окрім встановлення кримінальної відповідальності, законом вдосконалено порядок надання послуг постраждалим особам, створено спеціальні підрозділи поліції для розгляду випадків домашнього насильства, причому поліція також може видавати заборонні приписи та негайно забороняти кривднику наближатися до постраждалої особи.
На сьогодні, тема домашнього насильства є досить латентною. Жертва часто боїться реакції кривдника, осуду суспільства, а тому прокуратурою та органами поліції прикладається максимум зусиль, щоб донести, що держава не залишається осторонь та допомагає вийти із складної життєвої ситуації.
Багатьом людям здається, що насильство найчастіше відбувається у сім’ях, де зловживають алкоголем чи вживають наркотики, що жертвами насильства стають неосвічені особи. Однак, це не так.
Домашнє насильство має місце в сім’ї незалежно від соціального статусу, релігійних переконань чи етнічного походження.
Так, 21.10.2021, у приміщенні Чорноострівської селищної ради прокурором Хмельницької окружної прокуратури Уляною Крупельницькою спільно з працівником ювенальної превенції відділу поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в області Дмитром Процюком, проведено прийом громадян з питань виявлення та запобігання випадків домашнього насильства.