19 СЕРПНЯ - СВЯТО ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО АБО ЯБЛУЧНИЙ СПАС

Дата: 19.08.2021 08:39

Фото без опису19 серпня відзначається свято Преображення Господнє або Яблучний Спас.

У цей день бажаємо всім Божого благословення, нехай все складається у вас якнайкраще.

Бажаємо щедрих дарів природи і багатого врожаю, великої радості душі і доброї надії в серці, щастя,  благополуччя, барвистого світу і чуйних людей на життєвому шляху.

Серпень багатий релігійними святами. У цей місяць відзначається цілих три Спаса, які присвячені дарам природи: Медовий спас, Яблучний і Горіховий. Дані продукти уособлюють збір врожаю і відіграють величезну роль в харчуванні людей.

З усіх спасів люди виділяють саме Яблучний, тому що він багатий прикметами і має різноманітні традиції святкування. За православним звичаєм святкування Яблучного спаса збігається з днем Преображення Господнього, а в народному календарі - з проводами літа.
До настання урочистості заборонено їсти плоди нового врожаю. Коли починається Яблучний спас, потрібно обов'язково з'їсти яблука та інші фрукти, освячені під час літургії. Також яблуками рекомендується пригощати родичів, знайомих, друзів, старців та сиріт. Краще навіть якщо ви спочатку дасте скуштувати яблука або страви з них потребуючим, а потім спробуєте їх самі.
Так як Яблучний спас збігається з Успенським постом, забороняється вживати м'ясо, масло і молоко. Проте дозволені продукти легко можна замінити грибами, ягодами, фруктами і овочами На Яблучний спас рекомендується готувати джеми, варення, яблучні пироги і пиріжки, різні десерти.

Яблучний спас: традиції і прикмети

На Другий спас було прийнято пригощати всіх яблуками і звичайно їсти їх самим. Разом з яблуками родичам і друзям можна дарувати сувенірні яблука, текстиль із зображенням фруктів. Яблуко символізує родючість і благополуччя сім'ї, тому своїм подарунком ви бажаєте близьким всього найкращого.
Крім яблучних страв і сувенірів, Яблучний спас має ще безліч прикмет, які мають звичай збуватися. До основних ознак належать такі:
· Якщо з'їсти яблуко в день спаса і загадати при цьому бажання, то воно обов'язково здійсниться.

·Якщо на спаса на вас 2 рази муха сяде, то це добрий знак - вас чекає удача.
· Погода в Яблучний спас буде ідентична погоді січня. Якщо вдень іде дощ, то і взимку буде багато опадів.

· Якщо на спаса сухо, то осінь настане така ж.