Пісенний скарб «Берегині»

Дата: 02.06.2021 13:52

Фото без описуВ мальовничому куточку на Побужжі є красиве село Грузевиця, знане не лише своїми краєвидами, а й співучими та талановитими людьми. Одного разу зібрались сільські жіночки та й стали наспівувати пісні, згадувати ті, що співали їм їхні мами та бабусі.  Що згадали, записали у зошит. Так при сільському будинку культури утворився фольклорний ансамбль з символічною назвою  «Берегиня».(2003р.) Адже його  учасники  є берегинями, хранительками старовинних автентичних пісень. Зараз колектив гордо носить звання народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня». Тому Із уст в уста, з покоління в покоління передаються народні пісні. І не просто пісні, а здебільшого рідкісні, самобутні, місцеві фольклорно-пісенні матеріали. Творчість «Берегині» широко відома. Адже вона постійно бере участь в різних фестивалях, конкурсах та стає їх дипломантами, призерами. Бо її учасниці переносять глядача у далеке минуле села, знайомлять зі звичаями, обрядовими дійствами, народними святами, піснями та  побутом. А все це є золотим фондом подільської духовної культури. І цей фонд наші «Берегині» поповнюють, плекають, передають своїм нащадкам. Нам дуже приємно, що цей колектив вчора став учасником Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Я українка», який проходив у Хмельницькому музично-драматичному Театрі ім. М. Старицького. Колектив став центром уваги глядачів, які зібрались цього дня. Старовинні пісні, автентичний одяг та речі побуту цікавили всіх. Вітаємо колектив з успіхом. Низький уклін  та  щира дяка «Берегині» за збереження народних традицій.  За те, що даруєте усім радість і душевний спокій! Многая літа вам!