Благоустрій кладовищ Чорноострівської ОТГ

Дата: 26.04.2021 14:54
Кількість переглядів: 2098

Про рівень культури країни, нації чи навіть окремо взятого селища завжди судять з огляду на стан місцевих кладовищ. У теперішньому ритмі життя складно знайти час, щоб доглядати за могилами близьких. Хтось дуже зайнятий, а хтось уже немічний і самотній.  Але шанувати померлих, які були нам дорогими за життя – це не лише пригощати знайомих та сусідів цукерками і печивом у пам’ятні дати… Значно важливіше не забувати дорогу до місця останнього спочинку своїх рідних та близьких, аби їхні могили не перетворювалися на пагорби, порослі бур’яном, коли вже навіть неможливо встановити, хто тут похований. Деякі люди покинули свою батьківщину, але зберігають у пам’яті образи померлих родичів і бажають знати, що поховання в належному стані. Поряд  з традиційними об’єктами інфраструктури, що ремонтуються, Чорноострівська селищна рада ініціювала облагородження місць вічного спочинку. На території Чорноострівської селищної ради розташовано 28 кладовищ, 19 з яких є діючими. Відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесією селищної ради затверджено Положення про ритуальну службу та Порядок утримання кладовищ на території Чорноострівської ОТГ. Кожного року виділяються кошти з місцевого бюджету на утримання кладовищ та залучаються кошти спонсорів та благодійних організацій. Проводиться благоустрій  кладовищ та прилеглих до них територій, здійснюється зрізка дерев, кущів, викошування трави.

Хотілось би окремо зазначити, що всі ці роботи здійснюємо силами і засобами комунального підприємства «Рембуд», силами небайдужих громадян та підприємців. Завдяки їхній праці та вкладенням кладовища набувають дедалі цивілізованого  вигляду, створюються належні умови і для відвідувачів, і для тих, хто знайшов тут собі останній притулок.

Кладовище — це святе місце, адже там спочивають ті, хто відійшов у вічність. Нині ми маємо дбати про місце їх спочинку.