Комплексна послуга для батьків новонароджених дітей – «єМалятко»

Дата: 18.01.2021 11:17

Фото без опису

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», за однією заявою можна отримати одночасно 11 державних послуг від різних органів влади. Подати заяву можна офлайн у ЦНАП або відділі ДРАЦС (за місцем народження дитини або місцем реєстрації батьків) або онлайн через портал Дія.

В рамках комплексної послуги «єМалятко» можуть бути замовлені такі послуги:

- проведення державної реєстрації народження та визначення походження дитини;

- реєстрації місця проживання;

- призначення допомоги при народженні дитини;

- призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

- внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

- реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

- визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

- внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому;

- видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;

- надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за місцем проживання або перебування її отримувача;

- надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Заяву для отримання комплексної послуги «єМалятко» можуть подати:

• батьки, які перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище (двоє або один з батьків);
  • батьки, які перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та згоди відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища);
  • батьки, які не перебувають у шлюбі (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та спільної заяви матері та батька щодо визнання батьківства);
  •  одинокі матері.

Для замовлення послуги необхідно мати паспорти обох батьків (або цифрові паспорти у мобільному додатку «Дія»), медичне свідоцтво про народження за формою № 103/о (або повідомити адміністратору номер медичного висновку про народження).

Для заповнення заяви на порталі Дія також знадобиться інформація про Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) обох батьків (за наявності), про місце та дату реєстрації, орган, що уклав шлюб (зі свідоцтва про шлюб), відомості про присвоєння унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) одного з батьків – для замовлення послуги з присвоєння УНЗР дитині, номер рахунку в форматі IBAN – для замовлення послуги з призначення допомоги при народженні; номер спеціального рахунку в форматі IBAN – для замовлення послуги з надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Отримати комплексну послугу «єМалятко» можуть лише батьки, які не порушили місячний термін.