ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н.е. – ІV ст. н.е.
День вишиванки – відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Вперше у 2006 році, одна зі студенток Чернівецького національного університету, запропонувала відзначати цей день. ЇЇ надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Тепер це свято набуло міжнародних масштабів та відзначається у третій четвер травня. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.
З початком війни на Сході України, вишиванки почали дарувати українським військовим на фронті як обереги. На думку Чорноострівського селищного голови, одягаючи вишиту сорочку, ми повинні пам’ятати про наших героїв, які сьогодні стримують агресора на Сході України. Саме завдяки їм, кожен з нас, має змогу вільно , під мирним небом, підтримувати ці традиції. «Гадаю, що й надалі нашим оберегом та символом щасливого майбутнього для України залишатиметься вишиванка. Та ця прекрасна традиція об’єднуватиме наші сім’ї, родини і буде ланцюгом між поколіннями, який не переривається віками. Назавжди стане джерелом невмирущості та самобутності. Хай Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Бажаю укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни!»