Свято Водохреща: правила безпеки під час зимового купання

Дата: 16.01.2020 15:30

Купання під час свята необхідно проводити  лише у спеціально облаштованих місцях, де організовано чергування рятувальників та медиків.

Варто неухильно дотримуватися простих правил поведінки:

- не проводити самостійного купання на не облаштованих для цього водних об’єктах;

- занурюватись у холодну воду можуть тільки люди з попереднім досвідом купань. Адже перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму;

- під час святкування не заходити у воду в нетверезому стані;

- не залишати дітей без нагляду поблизу річки чи ставка під час святкування;

- не виходити на лід без необхідності. Перед тим, як вийти на кригу, варто переконатись, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною понад 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см.

Також сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами наголошує: якщо ви виявили у себе перші ознаки загального переохолодження організму після купання (зокрема тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук і ніг), негайно звертайтесь за необхідною медичною допомогою.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла та тепло одягти.