З 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 26.11.2019 14:49

Фото без описуЦоьго року Міністерсво соціальної політики у співпраці з UNFP України у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, канади та естонії, розпочало нову хвилю компанії «Розірви коло». Ціль компанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках компанії, у новому відеоролику Розірви коло» демонструється, як із поколіня в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює укоріненість проблеми.

Інформаційна компанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і «нульової» толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то наколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; «хата не скраю» - ти можеш допомогти.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”:

– привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;

– активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

– сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

Помаранчевий колір – є офіційним кольором компанії та символізує світле майбутнє, вільне від насильства щодо жінок та дівчат.

Довідково

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Міжнародний день боротьби з рабством

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Міжнародний день волонтера

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день прав людини

Відеоролики: