«Козацькому роду – нема переводу»

Дата: 08.10.2019 13:29

Фото без описуУкраїнське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів. Ось з цієї розповіді і починаються літописи про мужні подвиги і легендарні походи козаків.

Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня відбувалась Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік.

Цей день приносить і ще одне свято – День захисника України. Саме сьогодні як і наші прадіди козаки військовослужбовці, волонтери та активні люди захищають країну від російського агресора.

Б Бережанському сільському клубі в рамках огляду-конкурсу  аматорських колективів закладів культури громади до 75 річниці виводу нацистських військ з України відбувся тематичний захід «Козацькому роду – нема переводу» за участі Бережанського, Мартинівського СК та Педосівського СБК.