День села Лапківці

Дата: 21.08.2019 09:47

Фото без описуВ серпні ми святкуємо одне з найбільших народних свят – свято Спаса. Яблучний спас – одне з великих свят для всіх християн, а ще воно символізує кінець літа та похолодання. Як і всі інші великі релігійні свята, віряни відвідують богослужіння в цей день. У цей день святять у церкві не тільки яблука, але й інші плоди, овочі та фрукти. Традиційно українці освячують груші, виноград, сливи, персики, можна овочі, включаючи помідори та моркву, а також мед і жмут колосся жита і пшениці, таким чином прославляючи різноманітне багатство природи. Тому і сьогодні ми з великою повагою та дякою відзначаємо це свято.

Не винятком стали і Лапківці. Цього дня жителі та гості сходились до Будинку культури де і розгорнулось основне святкове дійство.

Присутніх привітав Чорноострівський селищний голова Михайло Дзісь, який вручив найбільш активним жителям подяки та грамоти а також подарував сертифікат, вартістю 5 тисяч на потреби села.  Зі сцени вітали ювілярів, новонароджених та старожилів. В святковому дійстві прийняли участь аматори сцени з  с. Рідкодуби, Бережанки та Лапковець.