«ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ»

Дата: 30.05.2018 14:26

Фото без описуГей, тумани сиві, вийдіть із заплави,

В роси-переливи зацвітайте трави.

Бо вже біля двору розчісує зорі

Наше свято!

У давнину свято Трійці  називали Зеленими святами, присвяченими всьому, що зростає та зеленіє, відзначали протягом тижня. Мабуть сьогодні, як у сиву давнину, всі наші домівки і господи прикрашені за добрими традиціями наших предків зіллям і квітами.

В святкові дні дівчата  з корзинами виходили на галявину і збирали цілющі трави, плели вінки та збирали і вмивалися росою.

«Збираю росу, на свою красу».

А ще зав’язували рушники на дереві, задобрюючи русалок.

«Задобрили русалочок, задобрили

Щоби до нас часто не ходили».

А ще водили хороводи  «Ой зав’ю вінки», грали гру «Шума» та прикрашали та водили Куста. В дійство втручалися русалки, які кропили усіх присутніх водою.

Невідємним елементом свята було кумування.

«Будь зі мною, як кума з кумою».

Ці елементи народної обрядовості відтворили для глядачів учні Рідкобубської ЗОШ. Святковий настрій глядачам створювали:

народний аматорський фольклорний колектив «Захарівчанка» Захаровецького СБК; фольклорний колектив «Любисток» Педосівського СК; театральний дует «Надхнення» Лапковецького СК; народний аматорський фольклорний колектив «Калина»Рідкодубського СБК; зразковий ансамбль танцю «Забава» Чорноострівської ДМШ; солістки Осташковецького та Грузевицького СБК Олена Горпенко та Ангеліна Одінцова; народний аматорський вокальний ансамбль «Чорноострівчанка»; Наталія Гудима, а ще наші гості солісти Волочиського міського центру культури і дозвілля «Гармонія» Альона Колосінська та Ірина Гудзь і чоловічий вокальний ансамбль Наркевицького БК.

Всіх присутніх зі святом привітав Чорноострівський селищний голова Михайло Дзісь.

Хай повняться житом засіки

Сьогодні і завжди й повіки.

Хай щедра Земля гарно родить,

Дарує нам щастя і вроду.