День пам'яті та примирення
Минають роки, десятиліття, змінюється планета, а з нею життя людей, їх думки, мрії і сподівання.
Чим далі в глиб історії відходять буремні роки Другої світової війни 1939-1945 років, тим величнішим постає подвиг нашого народу, – невичерпне джерело натхнення і гордості для прийдешніх поколінь.
Утім, сучасна політична, економічна та соціокультурна ситуація в Україні, різке протистояння між регіонами, політичними партіями та окремими людьми змушує усіх нас повернутися до далекого героїчного минулого країни, адже саме там були закладені всі ті позитивні риси, які допомогли народу вистояти у боротьбі за свою незалежність, зберегти національно-культурні ознаки, а згодом значно їх збагатити і примножити.
Історія дає нам добрий приклад черговий раз замислитися над нашим складним сьогоденням і зробити може й не зовсім втішні для себе, утім, на загал, правильні висновки стосовно нашого майбутнього.
Сьогодні ми по-різному ставимося до політичних діячів епохи, до їхніх рішень і практичних дій, але не підлягає сумніву одне: радянські солдати, маючи союзниками армії цивілізованих держав світу, здійснили подвиг століть, якому нема і не буде ціни, – перемогли фашизм. І День Перемоги над нацизмом в людській свідомості став світлим і радісним святом, яке ознаменувало кінець найбільшої кровопролитної і руйнівної війни та встановлення довгоочікуваного миру.
Всім нам бажаю миру та процвітання незалежної та вільної України.
Чорноострівський селищний голова Михайло Дзісь