Івана Купала
Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня.
Свої витоки свято Івана Купала, або Іванов день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.
День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.
Свято Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.
З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.
З 6 на 7 липня в Чорноострівській територіальній громаді пройшли традиційні святкування улюбленого літнього свята - Івана Купала, в яких взяли участь всі жителі сіл від малого до великого. Організатори свят - працівники місцевих Будинків культури, підготували змістовну та веселу програму святкування. І дорослі і малі мали можливість взяти участь у різноманітних конкусах та розвагах. Були й традиціні пускання віночків на воду, стрибання через вогнища, пісні і танці аж до світанку.