Чорноострівська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

До уваги керівників підприємств, установ та організацій !

Дата: 19.09.2017 12:43
Кількість переглядів: 782

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально-економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.

Перелік питань, які повинні бути урегульовані колективним договором, відображені в ст. 13 Кодексу законів про працю України та ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди»:

  • зміни в організації виробництва і праці:

  • забезпечення продуктивної зайнятості;

  • режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку;

  • нормування і оплата праці;

  • умови і охорона праці;

  • встановлення гарантій, компенсацій, пільг:

  • забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників;

  • гарантії діяльності профспілкової або інших представницьких організацій.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" від 23.09.2010 р N 2559-VI (яким внесено зміни до ст.115 Кодексу законів про працю України) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто, заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу - з 1 по 7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Розмір заробітної плати за першу половину місяця має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Виплата заробітної плати один раз на місяць є порушенням законодавства про оплату праці, за що винні особи, відповідно до ст. 36 Закону України «Про оплату праці», притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 77-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» були внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю: юридичні особи несуть ще й фінансову відповідальність у розмірі 3 мінімальних зарплат: 9600 грн. (з 01.01.2017 р. мінімальна зарплата - 3200 грн.) за такі види порушень:

• порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць;

• виплата їх не в повному обсязі.

Колективний договір, укладений з дотриманням чинного законодавства, сприяє стабільності, високопродуктивній діяльності підприємства, створенню надійної основи для соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів, зняттю соціальної напруженості в колективі, а тому укладається не тільки в інтересах найманих працівників, а й в інтересах роботодавця.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів», повідомна реєстрація колективних договорів (угод), змін та доповнень до них здійснюється відповідними органами  праці та соціального захисту населення за територіальною приналежністю.

Рекомендуємо керівникам підприємств, установ та організацій, внести відповідні зміни до колективних договорів, згідно положень ст.115 Кодексу законів про працю України, та здійснити їх повідомну реєстрацію.

Виконавчий комітет Чорноострівської селищної ради

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Хмельницькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь