Масниця

Дата: 03.03.2017 12:30

Масницю, масницю святкували

Та й холодну, люту зиму проводжали.

Закружляли в танцях, потонули в співах

Вареничками пригощали та й усіх на диво.

Дивувалася зима: «Що ж то сталось,

Кучугури снігу білого та й розтанули,

Крига скресла на річках, де бурульки?»

Прокидається земля, бубнявіють бруньки!

Веселиться весь народ – гарне свято!

Масниця, масниця! Лиш розваги.

Перед постом та й Великим набирались сили,

Ось і прощена неділя уже наступила.

Всіх родичів та сусідів треба обходити

За образи в них пробачення чемно попросити.

25 лютого в Чорному Острові  проводжали зиму й зустрічали весну. Останній день Масниці громада відсвяткувала за всіма давніми традиціями. І хороводи водили, і млинці смажили, і колодки в'язали.

Хороводи, пісні, танці та млинці. І все це незважаючи на сильний вітер та сніг. Негода не стала на заваді ні традиційним святкуванням, ні гарному настрою. Прийшли люди, всі вони веселяться, всі радіють, всі святкують і не дивлячись на те що сніг йде, а все одно весна прийде. Більшість людей прийшли сюди не лише млинцями поласувати, а й згадати українські традиції та долучити до них дітей. «У стародавні часи пісні такі гарні співали на колодку ходили, щоб капуста родила, а з колодки йшла, щоб капуста росла, а бралася за нитки щоб любили парубки" За стародавнім обрядом протягом масляного тижня дівчата мали право обрати собі в чоловіки будь-якого хлопця, а він не мав права відмовити. А тим, хто не встиг заручитися до завершення масляної примотували до руки колодку. Знімати самостійно заборонено- гріх. Тож або відкупляйся, або ходи з нею цілий рік. Повинні були відкупатися гарним настроєм, танцями, піснями. Веселилися саме цей тиждень, щоб веселитися і грати весілля, а хто не встиг, той до наступного року", - народні традиції. Масляний тиждень завершує цикл зимових свят. Тепер розпочинається найсуворіший у році Великий піст, який триватиме до 15 квітня. За цей час віряни мають підготувати не лише тіло, а й душу до зустрічі Великодня.

Свято пройшло весело та гучно…Танці,конкурси…незабутні відчуття …
Відбувся  благодійний ярмарок  домашньої випічки для підтримки військовослужбовців,  що несуть службу в зоні АТО на сході України. Колективи шкіл, садочків, завідувачі сільських клубів, старости сіл  прийняли активну участь у ярмарку- столи «ломились» від різноманітних млинців,пирогів,булок,пиріжків,тортів…та багато інших кулінарних шедеврів. Кошти вилучені на ярмарку були передані командиру Грузевицької  військової частини А3013, Сандулу М.М.