Чорноострівська громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Енергозберігаючі технології житла

Дата: 29.03.2017 12:07
Кількість переглядів: 1009

Енергозберігаючі технології при будівництві споруд: пасивний дім

 

Фото без опису

Зростаючі ціни на енергоносії стимулюють економно їх використовувати. Доцільність такого підходу показують європейські країни. Споруджувані будівлі ще спочатку спроектовані таким чином, щоб зробити більш дешевим їх обслуговування без втрат комфорту для життя.

Будівництво будинків з низьким споживанням набирає обертів у Європі. В 2015-2020 роках в ЄС стоїть завдання будувати будинки з нульовим споживанням енергії.

Висока ціна на традиційні енергоносії змушує економніше їх витрачати, а в майбутньому і зовсім від них відмовитися. Споруда, таким чином, буде являти собою енергонезалежний об'єкт. Для досягнення цих цілей слід максимально використовувати енергію альтернативних джерел енергії. Тим більше, що за базовим сценарієм, який був наданий Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), світовий попит на енергію до 2030 року зросте приблизно в два рази. З цього випливає висновок: необхідно використовувати весь накопичений досвід в енергозберігаючих технологіях вже зараз, і продовжувати освоювати нові енергоефективні технології.

Будинок з низьким споживанням енергії отримав назву «пасивний будинок». На практиці витрати на споруду пасивного будинку більші на 30%, ніж звичайного будинку. Але експлуатація пасивного будинку набагато дешевша, ніж звичайного.

Пасивний будинок

Пасивний, або енергоефективний будинок - це споруда, яка споживає на рік як можна менше енергії для своїх потреб, а в ідеалі здатна самостійно забезпечувати себе енергією. За Європейськими стандартами, пасивним будинком вважається приміщення, яке споживає в рік не більше 15 кВт/м2 енергії.

Будівництво пасивного будинку трохи складніше, ніж звичайного, з огляду на те, що стадія проектування вимагає підвищеної уваги до всіх деталей. Наприклад, для зменшення теплових втрат недостатньо просто взяти якомога товщі утеплювачі і покрити ними зовнішню поверхню будівлі. Необхідно ще ліквідувати так звані містки тепла. Містками тепла позначають ті місця, в яких в результаті порушення безперервності теплоізоляційної оболонки відбувається підвищена тепловіддача. Іншими словами, там, де стикуються один з одним будівельні матеріали з різною теплопровідністю, де неізольовані деталі входять в ізольовані площі, і т.д. Місток тепла може призвести до утворення конденсації, вологості, росту грибків, і нарешті - до теплових втрат приміщення.

Орієнтація будівлі, наявність вікон з кожної сторони і їх розміри, освітлення приміщень, системи кондиціювання, вентиляції та опалення, можливість використання сонячної та геотермальної енергій - все це необхідно враховувати при проектуванні.

Важливим тут, звичайно, є досвід фахівців, які беруть участь при складанні теплового балансу будівлі. Правильно зроблений розрахунок - ось ключ до зменшення витрат.

Європейський досвід

В Європі налічується вже кілька тисяч будинків з низьким споживанням енергії і це число продовжує зростати. Найбільший побудований пасивний будинок розташований в місті Інсбрук. Його річне споживання енергії менше 15 кВт/м2. Площа приміщень - 13.984,37 м2. Кількість квартир - 354. Площа встановлених сонячних панелей - 1050 м2. Ізоляція має товщину 26 см.

Для підтримки свіжого і теплого повітря в приміщенні застосовується рекуператор. Рекуператор - це теплообмінник, який здійснює обмін тепловою енергією між вхідним і вихідним повітряними потоками. В холодну пору року повітря, що виходить з приміщення, передає тепло повітрю, яке надходить у приміщення. В теплу пору року навпаки, - тепле вхідне повітря охолоджується. Тим самим у приміщенні буде постійно свіже повітря, а тепловтрати зводяться до мінімуму.

Для забезпечення пасивного будинку енергією використовуються будь-які джерела тепла - температура, що виділяється людиною, теплота від приготування їжі, а також енергія поновлюваних джерел енергії - сонячна енергія, енергія тепла ґрунту.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь