Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області інформує

Я – ФОП, працюю за спрощеною системою оподаткування (перша група). За який період і в якому розмірі буде враховано мої доходи для призначення субсидії, якщо звернусь за виплатою у вересні?

Для розрахунку житлової субсидії у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального/неопалювального сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (пункт 37 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

12:55:42 09.09.2024

Чи може жінка, яка має інвалідність з дитинства, одночасно отримувати і соціальну допомогу в управлінні соцзахисту, і пенсію по втраті годувальника?

Особа з інвалідністю з дитинства, яка отримує державну соціальну допомогу в органах соціального захисту населення, може одночасно отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за наявності такого права. Довідково Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, зокрема особам з інвалідністю з дитинства, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу від 1 до 15 років (тривалість страхового стажу, що дає право на пенсію членам сім’ї, залежить від віку, в якому помер годувальник) або незалежно від тривалості страхового стажу годувальника у випадках, визначених частиною 1 статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

12:47:17 09.09.2024