Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах

Протягом  липня 2017 року Чорноострівським селищним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснено виїзди у села: Миколаїв, Засадьки, Мартинівка, Осташки, Захарівці та Крачки.

Під час виїзду працівники центру  відвідали  вісім сімей у складних життєвих обставинах, які перебувають під соціальним супроводом центру. В результаті соціального супроводу члени двох сімей працевлаштувалися, в результаті цього покращилося матеріальне становище родин. Дві багатодітні родини покращили житлово-побутові умови проживання.

Багатодітна родина, яка проживає в с.Осташки не реагує на зауваження працівників центру: батько продовжує зловживати алкоголем, не працює, мама погано доглядає за дітьми. В будинку антисанітарні умови проживання, діти брудні та не забезпечені засобами особистої гігієни.

Під час роботи з сім’ями було надано консультації щодо підвищення виховного потенціалу батьків, здорового способу життя, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення  добробуту родин.

В с.Мартинівка співмешканець у стані алкогольного сп’яніння вчиняє фізичне насильство по відношенню до співмешканки. Було здійснено соціальне інспектування сім’ї, складено акт вчинення насильства в сім’ї або реальної  загрози його вчинення. Працівниками центру була надана консультація щодо покращення психоемоційного стану співмешканки.

Староста с. Миколаїв повідомила про багатодітну родину, в якій вчиняється фізичне насильство чоловіком відносно дружини. В сім’ї батьки зловживають алкоголем, в результаті чого постійні конфлікти та бійки. Діти не забезпечені належним доглядом та вихованням. З батьками проведено бесіду щодо підвищення виховного потенціалу, здорового способу життя, консультації щодо попередження виникнення повторних випадків насильства в сім’ї.

Протягом місяця було проведено сім вибіркових обстежень цільового використання коштів допомоги при народженні дитини, в результаті яких були складені акти перевірки використання цих коштів. З батьками були проведені консультації щодо навичок догляду за дітьми та підвищення виховного потенціалу батьків.