Святкування 651-ї річниці селища Чорний Острів

Дата: 10.07.2017 13:41

В Подільське небо впершись гостро,

Стоїть містечко Чорний Острів

Хрести і церкви, і костелу,

Який неначе сіра стелла,

Застиг на пагорбі крутім.

І, як нагадування, в нім

Стремлять снаряди, ген вгорі,

Ще з громадянської пори.

А Буг із Мшанцем обійнявшись,

До моря хвилі понесли.

І буйні верби, й осокори,

Немов живі зелені гори,

Над ним схилилися, вросли…

Літні  дні у смт Чорний Острів  відзначили  по-особливому.

8-го липня в календарі у чорноострівчан особливе свято, тут святкували День селища. Цього дня виповнюється 651 рік з часу  першої писемної згадки про Чорний Острів. Відтоді населений пункт розвивався та з часом увібрав у себе безліч традиції різних культур. Тут проживають українці, роми, поляки та інші національності.

Сюди приїжджав відомий композитор Ференц Ліст. Тут писав свої вірші Леонід Глібов. Тож свято селища об’єднало сотні місцевих жителів та гостей, що завітали сюди зі своїми родинами.

О 14.00 біля пам’ятного знака "Героям Небесної Сотні" відбулась панахида. Після хвилини мовчання присутні на чолі з селищним головою Михайлом Дзісем поклали квіти до пам’ятника. До дня селища Чорний Острів приурочили відкриття спортивно - дитячого майданчика за сприяння народного депутата України С.П. Лабазюка. Протягом дня для дітей було підготовлено розважально-ігрову програму, атракціони, батути.
Були у Чорному Острові  не лише веселі святкування, а й  щедрі пригощання. Частували домашніми смаколиками, усі бажаючі безкоштовно отримали порцію рибної юшки. Хвилюванню господинь не було меж. І  їх кулінарні витвори таки порадували око. Українські традиційні бутерброди із салом, сало з хріном у млинцях, смачненькі пиріжечки з горохом та багато інших  українських страв додали задоволення мешканцям селища.  У святковій іменинній програмі   розваг для чорноострівчан вистачило  аж до вечора. Весела та різноманітна програма не давала сумувати глядачам. На площі Чорного Острова святковий настрій дарували: Хмельницький естрадно - духовий оркестр,  працівники  РБК , танцювали і співали викладачі та вихованці Чорноострівської дитячої музичної школи, аматорські колективи громади. Поряд зі сценою і смачні частування. Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» пригощав усіх охочих смачним обідом. До польової кухні вишикувалась ціла черга охочих.

До самого ранку неділі молодь насолоджувалась святковою дискотекою.